A héten elvlgzendő feladat egy online idővonal elkészítése volt, melyhez TimeToast felületét használtam. Bár nem ennek az oldalnak a felülete tetszett a legjobban, máshova bonyolultnak és körülményesnek találtam a regisztrációt, vagy nem értettem a kezelését, így végül ezt választottam.
A Timetoast pozitívuma tehát, hogy a gyors és egyszerű regisztráció után máris elkezdhetjük készíteni az idővonalunkat. A feladat elvégzése közben több dolog is nagyon zavart. Első és legfontosabb, hogy mindenhol kötelezően meg kellett adni a hónapot és a napot is, holott a legtöbb esetben elegendő lett volna az év, és nem is mindig mondható meg ennél pontosabban a dátum. Ezt a hibát kiküszöbölendő, az ilyen eseteknél megadtam egy random/saccolt hónapot és napot. Ez azonban nagyon zavaró lehet majd a diákoknak még akkor is, ha külön kiemelem, hogy CSAK az évet vegyék figyelembe. Másrészről nem találtam meg hol és hogya lehet módosítani az idővonal kinézetét, így eléggé egysíkú és unalmas lett, ami szerintem szinte biztosan nem fogja felkelteni a diákjam figyelmét.
Összességében nagyon hasznosnak találom az ilyen idővonalakat, főként történelemtanítás közben, de a magyarórákon az életrajzoknál vagy a korstílusok bemutatásánál is jól jöhetnek. Az első negatív tapasztalatom után azonban nem vagyok biztos benne, hogy a jövőben alkalmazni fogom ezt a technikát, mivel ugyanerre a célra az általam tanítani kívánt tárgyaknál pontosan megfelel egy jól megszekesztett színes és figyelemfelkeltő PPT vagy Prezi.
Az általam készített idővonalat József Attila életéről ITT tekinthető meg.